معرفی امباربا

در این بخش اطلاعاتی در مورد شرکت امباربا آسانبر و تاریخچه آن بدست می آورید

تاریخچه امباربا اسپانیا و سابقه حضور در ایران

تاریخچه امباربا اسپانیا و سابقه حضور در ایران

امباربا شرکتی بین المللی می باشد که در سال ۱۹۶۳ در شهر مالاگای اسپانیا تاسیس گردید و در زمینه طراحی، تولید، نصب، خدمات پس از فروش، تعمیرات و بازسازی آسانسور و وسایل بالابرنده و پله برقی و رمپ مشغول به فعالیت است.

دفتر و کارخانه مرکزی امباربا در زمینی به مساحت ۴۰۰۰۰ مترمربع شامل بخش تولید، برج تست، دفاتر اداری و ... در جنوب اسپانیا قرار دارد.

همچنین امباربا بیش از 100 دفتر درون اسپانیا و خارج از اسپانیا را به طور مستقیم اداره می کند. تمامی مراحل طراحی، تولید، مونتاژ، نصب و بازرسی نهایی، طبق دستورالعمل آسانسور Annex XIII و 95/16/EC تهیه شده در اتحادیه اروپا اجرا می شود.

 

سابقه حضور امباربا در ایران

تاریخچه فعالیت شرکت امباربای اسپانیا در ایران به دهه ۵۰ شمسی بر می گردد. کافی است عبارت «تاریخچه آسانسور در ایران» را در موتور های جستجو وارد نمایید؛ مشاهده خواهید کرد که در تمام موارد جستجو شده نام ایران امباربا به چشم خواهد خورد.

در سال ۱۳۵۵ شرکت تولیدی ایران امباربا تصمیم به تولید آسانسور ها در داخل ایران با سرمایه گذاری مشترک بانک صنعت و معدن می گیرد، اما پس از انقلاب به دلیل شرایط  خاص آن زمان و دوران جنگ تصمیم به خروج از ایران گرفته و دیگر به ایران باز نمی گردد.

ایران امباربا پس از انقلاب تحت عنوان آسانسور و پله برقی گیلان بدون حضور سرمایه گذاران اسپانیای مدتی فعالیت و پس از آن در اوایل دهه هشتاد منحل می گردد.